Wypoczynek czy zwiedzanie? Jak wybrać obóz młodzieżowy?

Wypoczynek czy zwiedzanie? Jak wybrać obóz młodzieżowy?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Mówi się, że podróże kształcą, dlatego warto wykorzystać okazję i będą na zagranicznym wyjeździe zobaczyć jak najwięcej. Wyjazdy z bogatym programem zwiedzania, choć mogą być droższe od standardowych ofert, dają uczestnikom znacznie więcej.

Jednym z modnych kierunków obozów młodzieżowych jest Bułgaria. Wyjątkowo popularne stały się wyjazdy do kurortów wypoczynkowych w Złotych Piaskach. Bułgaria kusi przede wszystkim przystępną ceną. Wypoczynek nad Morzem Czarnym może być równie przyjemny, co w krajach śródziemnomorskich, a cena pozostaje niższa, dlatego więcej osób może sobie pozwolić na wybranie tej opcji. Jednak należy pamiętać, że Bułgaria to nie tylko piękne piaszczyste plaże i kąpiele w morzu, ale również wiele wieków kultury i liczne zabytki sięgające czasów starożytnych. Mało kto wie, że w Płowdiw, drugim pod względem wielkości mieście Bułgarii, można oglądać rzymski amfiteatr. Nie mniej ciekawe są inne miasta takie jak Sozopol, który w okresie świetności utrzymywał kontakty handlowe z miastami starożytnej Grecji i Burgas, w którym można znaleźć pomnik… Adama Mickiewicza. Imprezy uwzględniające odwiedzenie innych miast w Bułgarii poza stolicą – Sofią mogą być dla uczestników wspaniałą przygodą, źródłem niezapomnianych wspomnień i lekcją historii.

Nie inaczej jest z podróżą do Włoch. Wyjazd nie musi się ograniczać do wypoczynku na riwierze adriatyckiej. Być we Włoszech i nie zobaczyć wspaniałej architektury, to właściwie strata czasu, tym bardziej, że Włochy to nie tylko Rzym! Agencja Turystyczna ATAS organizuje obóz turystyczno-wypoczynkowy, podczas którego uczestnicy odwiedzają kolejno Wenecję, Weronę, Pizę, Rawennę i Rimini. Znalazło się też miejsce na wycieczki do parku rozrywki Mirabilandia i do najstarszej republiki świata – San Marino. Bogaty program jest realizowany w ciagu niecałych dwóch tygodni.

Ci, którzy jadą na Mati również mogą liczyć na wiele dodatkowych atrakcji. Wyjazd nie ogranicza się do wypoczynku w nadmorskim kurorcie. Przy okazji wizyty w Grecji uczestnicy wyjazdu zwiedzają Ateny, Maraton i Termopile. Ale na tym nie koniec. W drodze do Grecji czeka ich zwiedzanie Sofii, a w drodze powrotnej wizyta w Budapeszcie. Dzięki temu podczas wyjazdu można poznać trzy europejskie stolice.

Planując wyjazd swojego dziecka należy zastanowić się, czy spędzenie całego czasu w autokarze i później w ośrodku wypoczynkowym nad morzem jest na pewno najlepszą propozycją. Nastolatek może podchodzić z niechęcią do innych wyjazdów i twierdzić, że woli wypoczynek nad morzem bez żadnego zwiedzania, bo w końcu jedzie na wakacje. Warto jednak przekonać dziecko do wybrania obozu z elementami wycieczki objazdowej. Po takim wyjeździe młody człowiek doceni, że miał okazję zobaczyć więcej niż inni i będzie miał co opowiadać swoim znajomym.

Inne wpisy o podróżach i rekreacji:

Slowa kluczowe: Stojaki na ulotki - Brooklyn, blog początkującego elektronika, Tynk mozaikowy Lakma, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, endoskop laryngologiczny sinutronic, markizy Kęty, certyfikat flange fitter, balayage kraków, rozstępy biceps, usuwanie graffiti toruń

About the author /


Related Articles

Nowe artykuły: