Turystyka w Województwie Łódzkim

Turystyka w Województwie Łódzkim
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

podroze (10)Województwo Łódzkie nie należy do najbardziej znanych pod względem turystycznym w Polsce, turystyka w tym regionie oferuje jednak kilka niezaprzeczalnych atrakcji. Warto poświęcić czas, by się z nimi zapoznać.
Poza Łodzią do najczęściej odwiedzanych miejsc w województwie łódzkim należą miasta takie jak Łęczyca, Uniejów, Tum, Łowicz. Warto również odwiedzić doliny rzeki Warty i Pilicy.
Większość osób przybywających do Województwa Łódzkiego odwiedza Łódź, Piotrkowską i Manufakturę, warto jednak poszukać atrakcji turystycznych dalej. Na przykład w Uniejowie, gdzie istnieje największy w Polsce kompleks basenowo-termalny położony u podnóża XIV wiecznego zamku, otoczony przepięknym parkiem.
Miłośników średniowiecza w województwie łódzkim z pewnością zachęci również Łęczyca, słynąca z zamku, gdzie straszy diabeł Boruta.
Miłośnicy kajaków powinni wybrać się na spływy szlakami Pilicy i Warty. Co ciekawe, w Województwie Łódzkim znajduje się również najdłuższy szlak konny w Europie, rarytas dla miłośników jeździectwa.

Inne wpisy o podróżach i rekreacji:

Slowa kluczowe: Gniewiński portal, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, blog początkującego elektronika, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, certyfikat flange fitter, usuwanie graffiti toruń, Minikoparka Gorlice, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, trioxygen 5, żwir siany ostrów

About the author /


Related Articles

Nowe artykuły: