Greckie Mani

Greckie Mani
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

tanie hotele (6)Wśród tych mniej popularnych miejsc w Grecji, które jednak zasługują na uwagę każdego turysty, znajduje się niewątpliwie półwysep Mani. Jego cechą charakterystyczną stanowiącą o unikalności miejsca jest skalistość. Są tu zarówno małe, jak i duże góry i pagórki. Jest mnóstwo skał, wśród które wplecione zostały w architektury miast i wiosek. Największe wrażenie robią tutaj jednak zbocza Tajgetu. Te niesforne góry schodzą do morza, przy czym ich szata jest wręcz niebiańska. Pokryte są one licznymi gajami oliwnymi.

A gdy zajdzie się do jednej z takich wiosek, ma się wrażenie, że jest się w miejscu niepojętym. Zbudowane na górkach, intrygują wręcz swoją architekturą. Jej prawdziwą perłą są bizantyjskie kościoły. Piękne na zewnątrz, również wewnątrz budzą wspaniałe doznania estetyczne. A zapewniają je malowidła, którymi ściany są udekorowane.

Mani to miejsce, gdzie turystyka może nie jest aż tak rozwinięta. Ale ma to też swój urok, pełen intymności, a zarazem fascynacji sposobem aranżacji przestrzeni.

Inne wpisy o podróżach i rekreacji:

Slowa kluczowe: zerwany triceps, Szamba Betonowe Lesko, Fotoodmładzanie żary, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, biceps 34cm, Gniewiński portal, standy eliptyczne cena druku, Tanie multiplikatory, CPE Gliwice, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, onlynails cennik

About the author /


Related Articles

Nowe artykuły: